Māksla lēti nopirkt grāmatas. Varbūt kādam noderēs

Īstenībā nekādas mākslas nav – viss ir pavisam vienkārši. Taču, ne reizi vien pārspriežot ar paziņām citvalodu grāmatu iegādi, man radies iespaids, ka grāmatu meklēšanas sākums un visagala pēcgals ir amazon.com. Ja amazons’s atrod vajadzīgo grāmatu – viss, punkts, tālāk nav jēgas meklēt, jāmaksā amazon’a pieprasītā cena. Tas tiesa, ka amazon’s ir lielākā un labākā interneta grāmatbode, kurā atrodams gandrīz viss, kas beidzamajos gados angļu valodā publicēts. Tāpat skaidrs, ka visu laiku bestselleri, klasika un paperback daiļliteratūra tur nopērkama tiešām lēti. Tomēr, ja vajag kādu visai specifiskas ievirzes grāmatu, kas publicēta mazā tirāžā, vai, teiksim, pirms gadiem izdotu mākslas albumu, ieraugot amazona’a cenu, acis klusā izmisumā izbīdās uz kātiņiem: daudzi desmiti un nereti vairāki simti dolāru. Taču amazon’s nav vienīgais – pasaulē ir bez sava gala antikvariātu un grāmatveikalu, kuros vajadzīgā grāmata nopērkama divas, trīs, četras, reizēm pat desmit reizes lētāk – protams, lietota, un, kas ir pats svarīgākais, šīs grāmatbodes ir saslēgtas vienotā tīklā.

Bez garas pļāpāšanas – uzskatāms piemērs. Savajadzējās, lūk, ko: Susane Strong, The Arts of the Sikh Kingdoms, 1999. Ejam uz amazon’u. Kā ar mietu pa pieri: image

Turklāt pat par šīm kodīgajām cenām amazon’s uz Latviju negrib sūtīt, bet elektroniskā varianta šai grāmatai vispār nav. Ko nu? Pavisam vienkārši: atveram abebooks.com (lai pirktu grāmatas, tur jāpiereģistrējas), ierakstam meklētājā nepieciešamās grāmatas datus – un atveras lietoto grāmatu saraksts: The Arts of the Sikh Kingdoms, sākot no $10. Protams, plus pārsūtīšanas cena, kas parasti ir ap $10 – 15. Man paveicās – The Arts of the Sikh Kingdoms nopirku kādā Kanādas antikvariātā (abebooks meklē 30 valstu grāmatbodēs), kurā pārsūtīšanas cena bija vēl mazāka, tāpēc grāmata – starp citu, paprāvs, ilustrēts mākslas albums – kopumā izmaksāja tikai $16. Gan jārēķinās, ka grāmatas stāvoklis nebūs ideāls – var gadīties, ka tā ir krietni apbružāta, varbūt iepriekšējais īpašnieks tajā atstājis kādas piezīmes vai vēl kas cits. Tirgotājs aprakstā parasti norāda defektus. Kas ir īpaši ērti – ar abebooks meklētāju grāmatas var uzreiz automātiski sakārtot pēc Lowest total price (t.i.., zemākā grāmatas+pārsūtīšanas cena).

Tāpat abebooks ir glābiņš tajos gadījumos, kad amazon’s rāda, ka vajadzīgā grāmata gan ir, taču ne amazon’ā, bet nopērkama no cita grāmattirgotāja (visbiežāk tā gadās ar krietni pavecām grāmatām). Parasti amazon’s šādos gadījumos atsakās uz Latviju sūtīt. Caur abebooks viegli iespējams atrast tās pašas grāmatbodes, kuras uzrāda amazon’s, un grāmatu iegādāties tiešā ceļā bez jebkādiem šķēršļiem. Vēl – caur abebooks var tikt pie grāmatām ne tikai angļu, bet arī vācu, franču, itāļu, spāņu un vēl dažās citās valodās; gan nezinu, cik plašs ir Eiropas piedāvājums.

Līdzīgi servisi: BookFinder, aLibris, bet, cik esmu mēģinājis, salīdzinājumā ar abebooks tie izmet laukā krietni mazāku rezultātu skaitu.

5 komentāri par “Māksla lēti nopirkt grāmatas. Varbūt kādam noderēs

  1. Atpakaļ ziņojums: Tweets that mention Māksla lēti nopirkt grāmatas. Varbūt kādam noderēs « Guntis Berelis vērtē: -- Topsy.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s